Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Westerplatte w Dzierżoniowie

Misją naszej szkoły jest: "Stwarzać optymalne warunki do wszechstronnego rozwoju uczniów, zgodnie z ich zainteresowaniami i możliwościami".
Realizację powyższej misji wspiera polityka jakości szkoły:

• Dyrekcja i pracownicy deklarują pełne zaangażowanie na rzecz dokładnego poznania i spełnienia oczekiwań wszystkich klientów w zakresie świadczenia usług dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych oraz innych wymagań dotyczących naszej działalności.
  • W każdej dziedzinie naszej działalności będziemy dążyli do ciągłego usprawniania poprzez doskonalenie naszego systemu zarządzania jakością.
  • Jako ogólne cele jakościowe wspierające naszą politykę przyjmujemy:
  • Zdobywanie przez uczniów wiedzy i umiejętności na najwyższym poziomie.
  • Zapewnienie fizycznego i psychicznego bezpieczeństwa uczniów.
  • Tworzenie właściwej dla placówki integracyjnej bazy lokalowej i ciągłe doposażanie szkoły w nowoczesne środki i pomoce dydaktyczne.
  • Prowadzenie szeroko pojętej profilaktyki promującej zdrowy styl życia, dbałość o środowisko naturalne i szacunek dla naszej planety.
  • Ciągłe doskonalenie kadry pedagogicznej.
  • Tworzenie w szkole klimatu, który sprzyja efektywnej pracy nauczycieli i uczniów oraz współpracy ze środowiskiem lokalnym.
Data wytworzenia: 07.11.2023
Data opublikowania: 07.11.2023 10:05