Ekologiczna edukacja międzypokoleniowa

W dniach 15 i 16 kwietnia grupa 20 uczniów z klas 6a i 6c pod opieką p. Moniki Iwachów brała udział w warsztatach w ramach projektu EkoPowiat - Ekologiczna edukacja międzypokoleniowa w Powiecie Dzierżoniowskim, którego beneficjentem jest Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska.
W trakcie warsztatów uczniowie przygotowywali się do ekokonkursu planistycznego, w którym stworzone zostały plany zagospodarowania fragmentu terenu wokół naszej szkoły. Podczas warsztatów omawiane były tematy bioróżnorodności, zrównoważonego rozwoju
i gospodarki odpadami, a także ochrony środowiska w zakresie tworzenia nowych ekosystemów.
Efektem warsztatów są 4 przepiękne miniprojekty ekonasadzeń wykonane przez naszych szóstoklasistów. Jeden z tych projektów zostanie przedstawiony podczas etapu finałowego konkursu. Efektem końcowym warsztatów będą happeningi organizowane w każdej szkole, podczas których dzieci we współpracy z opiekunami, wprowadzą w życie zdobytą wiedzę i dokonają nasadzeń drzew i krzewów zgodnie z zasadami ekoprojektu.

Data wytworzenia: 26.04.2024
Data opublikowania: 26.04.2024 11:01